Poker online w Polsce w 2020 roku

Poker w naszym kraju jest dość kiepsko znaną rozgrywką – ponieważ w naszym społeczeństwie zaczął być rozpoznawalny dopiero na początku dwudziestego wieku, ale jego popularność nie umywa się do jego popularności w takich krajach jak Stany Zjednoczone. Co ciekawe, w ostatnich latach bardzo ciężko było w ogóle zagrać w pokera online w Polsce, z powodów nowelizacji przepisów wywołanych aferą podsłuchową kilkanaście lat temu. Jak więc wygląda sytuacja w roku 2020? Tego dowiecie się za chwilę!

Poker online w Polsce w 2020 roku

Poker w Polsce w XX wieku

Ta gra karciana dopiero zaczęła być popularyzowana w naszym kraju gdzieś w okolicach końca pierwszej wojny światowej, kiedy to kontyngent amerykański przyniósł pokera ze sobą z USA. Naturalnie jego popularność wciąż nie umywała się do gry w kości, jednakże mimo to szybko zjednywała sobie zapaleńców. Po wojnie w okresie komunistycznej władzy naturalnie poker był zakazany, dopiero po upadku komunizmu poker stał się grą, w którą można było zagrać na pieniądze bez obawy, że zostaniemy aresztowani i zesłani do łagrów na Kamczatce. 

W pierwszych latach dwudziestego pierwszego wieku w Polsce obowiązywała ustawa o grach i zakładach wzajemnych z 1992 roku. Z racji błyskawicznego rozwoju internetu stała się jednak szybko przestarzała, ponieważ zapisy z niej nie mogły przewidzieć pojawienia się internetu – więc wolny rynek robił to co chciał, a państwo przygotowywało się do tego, aby ukrócić nieco tą zabawę, jednakże z nadejściem 2009 roku okazało się, że politycy Platformy Obywatelskiej starali się działać na korzyść biznesów oferujących gry na pieniądze – ze szkodą dla fiskusa.

Zamieszanych w tą aferę było sporo znanych nazwisk z partii PO. Dlatego właśnie na jakiś czas sparaliżowało to prace nad nową ustawą o grach online, jednakże szybko po aferze prace te zostały zakończone – a wynikiem stała się nowelizacja ustawy o bardzo ograniczającym podejściu do wszelkich gier na kasę, a w tym i o pokerze.

Prawdopodobnie największym poszkodowanym tej ustawy był poker, który został potraktowany, jak każda inna gra na pieniądze. Po nowelizacji ustawy o grach online, tak naprawdę nigdzie nie można było legalnie grać w pokera, nie mówiąc już o tym, że na darmowe spiny bez depozytu nie mieliśmy co nawet liczyć.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Nowy sposób na grę w pokera online

 Dopiero kiedy w zeszłym roku pojawiła się usługa Betgames STS pokerzyści wreszcie mają możliwość gry w legalny sposób w internecie. Co ciekawe, Betgames STS działa inaczej, niż większość osób by się tego się spodziewała, z racji tego że gra w tej usłudze to zakłady bukmacherskie na gry takie jak poker, wojna czy bakarat – ale jest to zrobione w ten sposób z racji tego żeby ta usługa była legalna – bo w innym wypadku państwo nałożyłoby na tą firmę ogromne kary.

Jednakże gra w pokera online w betgames sts może być o wiele bardziej przyjemna niż w normalnym pokerze, z racji tego że w końcu nie musimy w tym przypadku martwić się o to, że na grze spędzimy sporo czasu, z racji tego że rozgrywki w pokera online w przypadku tej usługi trwają zaledwie kilka minut.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button