Kasa firm bukmacherskich – czyli na czy zarabiają oni najwięcej?

Coraz więcej graczy interesuje się tym, na czym bukmacherzy zarabiają. Naturalnie pierwszą odpowiedzią, jaka przychodzi do głowy, jest oczywiście ,,gracze” – jednakże na kim zarabiają, to dość łatwe pytanie, ale w wypadku zapytania ,,na czym” – to już inna rozmowa. Na czym więc bukmacherzy zarabiają najwięcej? O tym dowiesz się już za chwilę!

Kasa firm bukmacherskich – czyli na czy zarabiają oni najwięcej?

Zacznijmy od tego – kim są bukmacherzy

Bukmacher to prywatna organizacja odpowiedzialna za przyjmowanie zakładów pieniężnych przed rozpoczęciem meczu sportowego lub wydarzenia towarzysko-kulturalnego. Firmy zatrudniają zespoły osób zwanych analitykami. Ich zadaniem jest określenie kursów na podstawie prawdopodobieństwa i opinii publicznej, aby jak najlepiej odzwierciedlić prawdopodobieństwo i stopę zysku każdego wyniku. Trudno jest uwzględnić wszystkie zmienne we wszystkich sytuacjach. W każdym meczu tacy eksperci muszą wziąć pod uwagę formę drużyny, kontuzje kluczowych graczy, wpływ sędziów i widzów. Po rozważeniu wszystkich zmiennych najpierw obliczają prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia, a następnie wykorzystują margines jako sposób na obliczenie zysku dla buka.

Jak można się domyślić, eksperci są dobrzy w swojej pracy, oczywiście w sporcie zdarzają się wypadki, w których bukmacherzy tracą dużo pieniędzy, ale takie sytuacje zwykle się rzadko zdarzają.

Na czym zarabiają bukmacherzy?

Cóż, niezależnie od wyniku wydarzenia, legalny bukmacher chce i musi zarobić. Można powiedzieć, że operatorzy zarabiają pieniądze, akceptując zakłady, ale to nie jedyne źródło dochodów, ale o tym za chwilę. Jednym z zadań eksperta jest upewnienie się, że liczba zakładów postawionych na jeden wynik jest proporcjonalna, tak aby zyski mogły być osiągane niezależnie od wyniku. Podczas ogłaszania kursów zwrócą oni szczególną uwagę na trendy kursowe i rozkład wyników.

Bonus bukmacherski STS
Bonus bukmacherski STS

Czy firmy bukmacherskie na czymś jeszcze zarabiają?

Oczywiście – marża bukmachera to kolejna kwestia, która pomaga bukmacherom zarabiać. Jest to stały dodatek do zakładu, aby zrekompensować potencjalną przegraną zakładu – bo może i szansa na to jest mała, to zawsze istnieje. Ogólnie rzecz biorąc, stosunek zakładu każdego klienta wynosi od 5% do 20%. Oczywiście niektórzy bukmacherzy celowo tymczasowo rezygnują z marży, aby zachęcić klientów do obstawiania zakładów właśnie u nich. Oprócz tego warto wspomnieć, że oprócz tego, firmy bukmacherskie zrzucają odpowiedzialność za płacenie podatków na klientów – zwykle podstawowy podatek wynosi 12% kwoty danego zakładu.

Oczywiście niektóre firmy oferują już promocje bukmacherskie polegające na grze bez podatku, co oznacza mniej więcej tyle, że bukmacherzy za nas zapłacą podatek od gry.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czy bukmacherzy są zaskoczeni, jak gracze obstawiają masowo jeden zakład?

Zwykle tak, ponieważ zazwyczaj wtedy też wzbudza to czujność bukmacherów. Jeśli ilość zakładów postawionych przez graczy znacznie przewyższy oczekiwania ekspertów, to zapewne kursy ulegną korekcie. Czasami powodem może też być błąd – przykładowo pracownik pomylił się z wpisywaniem kursów.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button