Jak obstawiać mecze? Porady dla graczy zakładów

Poniższa ściągawka zawiera szczegółowe oznaczenia, jakie są stosowane w wielu firmach zajmujących się zakładami sportowymi. Oczywiście to nie wszystkie oznaczenia, jakie pojawiają się w zakładach bukmacherskich, ale opisane są tutaj te najważniejsze.

oznaczenia bukmacherskie
Jakie są najważniejsze oznaczenia w zakładach bukmacherskich?

Jak skutecznie obstawiać zakłady bukmacherskie?

Poniższy poradnik kierowany jest dla początkujących graczy zakładów sportowych, oczywistym jest, że zawodowi typerzy, którzy obstawiają mecze u bukmacherów znają tę rozrywkę jak własną kieszeń. Jeżeli więc jesteś typerem, który dopiero zaczyna swoją przygodę z bukmacherką to zasiądź wygodnie, a my przedstawimy Ci podstawy, od których powinieneś wiedzieć przed pierwszym obstawianiem meczu w zakładach wzajemnych.

Obstawianie meczy oczywiście z pozoru wydaje się łatwą czynnością, w internecie co chwilę widzimy wygrane kupony i myślimy, że takie wygrywanie jest także dla nas. Potem przychodzi rozczarowanie ponieważ na naszych kuponach nie wchodzą jeden, dwa mecze i tracimy nie tylko pieniądze ale również zaufanie we własne umiejętności, przychodzi zwątpienie i już nie odzyskujemy swojej kasy.

Co więc zrobić żeby wygrywać z bukmacherem? Jak obstawiać mecze żeby pokonać bukmachera i żeby to on nam płacił a nie my jemu? Poniżej kilka wskazówek, które każdy początkujący typer powinien znać.

Najważniejsze oznaczenia bukmacherskie

1 – oznacza zwycięstwo lub remis drużyny znajdującej się na pierwszym miejscu.
2 – oznacza zwycięstwo lub remis drużyny znajdującej się na drugim miejscu.
1/2 – należy wytypować wynik pierwszej polowy meczu.
A – należy wytypować drużynę, która uzyska awans.
G – oznacza, kto strzeli pierwszego gola z tym ze:
1 – oznacza pierwszego gola zdobytego przez drużynę gospodarzy.
0 – oznacza mecz bez bramek.
2 – oznacza pierwszego gola zdobytego przez drużynę gości.
1-3 – oznacza ze dany zawodnik zajmie miejsce w pierwszej trójce.
V – oznacza ze dany zawodnik lub drużyna zwycięży w obstawianym turnieju lub zawodach. Zakłady typu, under/over odnoszą się do ilości goli, punktów, rzutów rożnych itp. W piłce nożnej będzie to Np ilość strzelonych goli w meczu, w koszykówce natomiast będzie to suma zdobytych punktów przez obie drużyny. Przykładowo:

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Typ under 2,5 (poniżej 2,5) – oznacza, że w spotkaniu piłkarskim ilość goli nie będzie większa od 2. Czyli Np. jak mecz skończy się 1:1 to nasz zakład wygrywa a jeżeli Np. 2:1 to przegrywamy.

Typ over 2,5 (powyżej 2,5) – oznacza, że w spotkaniu piłkarskim ilość goli będzie większa od 2. Jeśli ilość bramek jest równa lub mniejsza od dwóch to przegrywamy. Zakłady typu handicap wprowadzone zostały, aby wyrównać kursy obu drużyn. W szczególności wtedy, gdy jedna z drużyn jest mocnym faworytem. W piłce nożnej możemy spotkać się Np. z handicapem -1 lub handicapem +1. Pierwszy oznacza, że faworytowi spotkania na starcie odejmujemy jednego gola, natomiast handicap +1 oznacza, że drużynie słabszej do końcowego wyniki dodajemy jednego gola.

Dokładny Wynik
Ten zakład zawierany jest w celu wytypowania dokładnego rezultatu spotkania. Twój zakład wygrywa, jeżeli wytypujesz dokładny wynik danego spotkania. Tutaj kursy są już dość wysokie.

Połowa Czasu/Pełny Czas
Zakład ten polega na wytypowaniu rezultatu pierwszej połowy i całego zdarzenia, oba typy na obie połowy muszą być trafne, aby cały zakład wygrał. Istnieje 9 możliwych kombinacji typów w tym zakładzie (gdzie H = zwycięstwo gospodarzy, A = zwycięstwo gości, D = remis): H/H, H/D, H/A, D/H, D/D, D/A, A/H, A/D, A/A. Ta forma zakładu jest często spotykana u wielu bukmacherów.

Pierwszy/Ostatni Strzelec Gola
W zakładzie tym, typuje się strzelca pierwszego lub ostatniego gola w meczu, bez względu na drużynę. Są to dwa autonomiczne zakłady, więc musisz określić, czy jest to zakład na pierwszego, czy ostatniego strzelca.

Pierwsze Przyłożenie
Zakład ten zawierany jest na Rugby. W zakładzie tym, typuje się zawodnika, który wykona pierwsze przyłożenie.

Head to Head, (Kto lepszy) 
Zakład ten jest zakładem na wytypowanie lepszego z dwóch uczestników zawodów, turnieju, na podstawie końcowych rezultatów. Np. w skokach narciarskich, czy w golfie.

Zakłady Specjalne
Zakłady bukmacherskie to nie tylko zakłady sportowe. Wielu bukmacherów ma w swojej ofercie tzw. zakłady „specjalne”. Co prawda jest ich niewiele, ale zawsze można coś wybrać Np., kto zostanie kolejnym prezydentem USA? Albo, kto wygra program Big Brother? Może z czasem i oferta tego typu zakładów bukmacherskich będzie szeroka. Poniżej podajemy kilka informacji, które mogą pomóc przy obstawianiu meczy.

gry karciane bez depozytu
Legalne gry karciane w ofercie STS z bonusem

Jak obstawiać mecze żeby nie przegrać?

1. Jeżeli liczysz zakładany zysk, powinieneś pomyśleć, jaki procent zyskasz a nie ile pieniędzy zarobisz.

2. Nigdy nie ma pewnych typów, czyli tzw. „pewniaków”

3. Szanse wygranej są większe, kiedy typujesz pojedyncze zdarzenie niż więcej zdarzeń na jednym kuponie. Kiedy stawiasz kilka zdarzeń kurs ogólny jest oczywiście wyższy, ale rzadko zdarza się, że wszystkie typowane przez ciebie zdarzenia będą trafione. Może wydawać się, że łatwo jest trafić kupon z trzema zdarzeniami, ale musisz wiedzieć, że taka ilość zdarzeń ma 27 kombinacji wyników, (3*3*3) z których tylko jedna jest tą wytypowaną przez Ciebie. Pojedyncze zdarzenie posiada tylko 3 kombinacje (mowa tu oczywiście o zdarzeniach trzydrogowych).

4. Stawiaj na gospodarzy. Statystyki dla 27 europejskich lig piłki nożnej z ostatnich 3 lat pokazują, że w 46% przypadków wygrywali gospodarze (27% remisów i 27% wygranych gości).

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

5. Przed typowaniem przeanalizuj dokładnie statystyki gier poszczególnych zespołów. Zwróć uwagę na to jak grają na swoim stadionie, jak na wyjeździe, czy wszyscy zawodnicy z podstawowego składu zagrają w najbliższym meczu itp.

6. Spotkania derbowe kończą się zazwyczaj remisem. Analizując takie spotkanie musisz wziąć po uwagę duży prestiż takiego meczu.

7. Spotkania „mecz-rewanż”. Jeśli większy klub gra pierwszy mecz na wyjeździe, jest często zadowolony z remisu lub nawet porażki małą różnicą bramek, bo zwycięstwo przed własną publicznością nie będzie trudnym zadaniem. Poza tym, jeśli jedna drużyna w pierwszym spotkaniu odniesie wysokie zwycięstwo, w drugim może pozwolić sobie na remis lub porażkę dającą jej awans do następnego etapu.

8. Rozgrywki o mniejszym prestiżu Np. Puchar Ligi czy puchar danego kraju często przynoszą wiele niespodzianek. Czasami duże kluby grając w takich pucharach wystawiają do składu rezerwowych graczy, aby dać odpocząć podstawowym zawodnikom, natomiast drużyny z niższych klas rozgrywkowych zazwyczaj grają znacznie lepiej niż w swojej lidze. Zawodnicy są zmotywowani, możliwe, że chcą pokazać się przed managerami i telewizją. Zdarza się również, że duże kluby nie doceniają drużyn z niższych lig. Tego typu spotkania należy, więc obstawiać bardzo ostrożnie.

9. Kiedy zespół zaczyna prowadzić nowy trener, zawodnicy zazwyczaj są bardziej zmotywowani w jednym bądź dwóch następnych spotkaniach.

Bukmacher

Spis legalnych bukmacherów, którzy mają zezwolenie Ministra Finansów. Obstawianie w zakładach bukmacherskich. Promocje i najlepsze bonusy sportowe.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button