Co to są surebety?

Zakłady sportowe odkąd stały się legalne w Internecie są w Polsce coraz popularniejszą rozrywką, która oprócz emocji związanych z rywalizacją ulubionych drużyn, pozwala zyskać mniejsze lub większe kwoty, może nie jest to główne źródło dochodu ale jako dodatek mile widziany.

co to są surebety
Co to są surebety w zakładach bukmacherskich?

Oczywiście takie zakłady bukmacherskie nigdy nie dają stuprocentowej pewności wygranej, dlatego jednak większość osób obstawia niewielkie kwoty, kilku lub kilkunasto złotowe. Daje to możliwość rozrywki, a w przypadku przegranej – nie jest to mocno odczuwalne. Mimo to, można spróbować innego rodzaju zakładów, które nastawione są wyłącznie na zysk. Są tak tak zwane „surebety”. Czym są takie zakłady? Czy są legalne w naszym kraju?

Definicja surebetu

Surebet to połączenie dwóch angielskich słówek: „sure” – pewny i „bet” – zakład. Zatem w wolnym tłumaczeniu są to zakłady, na których na pewno można zarobić. W jaki sposób?

Bardzo prosto można zrozumieć to na przykładzie zakładu na mecz czy inne wydarzenie losowe, które pojawia się u dwóch lub więcej bukmacherów, Jeśli oba zakłady mają taki sam kurs na przeciwny wynik, wtedy obstawiając oba te zakłady mamy 100 % pewności, że dokładnie jeden z zakładów będzie trafiony.

Jak zarabiać na surebetach?

Jak widać, w powyższym przykładzie koniecznym warunkiem jest zagranie na dwie przeciwne opcje u dwóch (co najmniej) bukmacherów. Właśnie dlatego ważne jest posiadanie minimum dwóch kont na portalach bukmacherskich.

Dodatkowo potrzebna jest minimalna znajomość matematyki. Wiedząc, że należy obstawić tę samą kwotę dwukrotnie, w prosty sposób można wyliczyć przy jakim kursie cały proces zaczyna przynosić zysk graczowi.

Dla zakładów o kursie poniżej 2.00 nie ma sensu próbowania zarobić na surebetach, ponieważ mimo pewnej wygranej jednego z zakładów, w ogólnym rozrachunku, gracz wyjdzie na minus.

Trzeba również pamiętać o tym, że zysk z tego typu zakładów nie jest duży, zazwyczaj wynosi on około 1 – 5 % wpłaconej kwoty, zatem widać, że nie jest to proces, na którym można szybko się wzbogacić. Jednak surebety nadal przy spełnieniu odpowiednich warunków się opłacają.

Bukmacher

Spis legalnych bukmacherów, którzy mają zezwolenie Ministra Finansów. Obstawianie w zakładach bukmacherskich. Promocje i najlepsze bonusy sportowe.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button